Dienoraščius rašantys žmonės vienu metu aprašo visus dienos įvykius kartu su negatyviomis emocijomis. Tokiu būdu išsikrauna, nusimeta naštą. Tačiau dienoraščio principu aprašant tik teigiamas patirtis, galime susikurti asmeninių džiaugsmų biblioteką.
Tuomet lietingą rytą, tamsią žiemos dieną ar apėmus liūdesiui, pozityviais užrašais galime priminti sau kiek mūsų gyvenime daug džiaugsmo, meilės, gerumo, šilumos.
Tai padaryti visai paprasta. Tereikia daugiau dėmesio atkreipti į mums malonias situacijas, jas pasižymėti ir skaitant kuo giliau išgyventi.
Pratimas: pasirinkime laiką ir vietą, kur mūsų niekas netrukdys mažiausiai 20 minučių. Atsipalaiduokime, užsimerkime ir stenkimės kuo tiksliau atkurti šios dienos arba praeityje įvykusią malonią situaciją: koks buvo paros laikas, oro temperatūra, kvapai, vaizdai, spalvos, garsai, skonis. Ir pasistenkime visa tai aprašyti taip tiksliai, kad skaitant pojūčiai stiprėtų.
Ši praktika labai padeda bendraujant su žmonėmis. Jos dėka mes drąsiau ir tiksliau galime save išreikšti, o tai stiprina pasitikėjimą savimi.
Daugiau namų darbų bei praktikų, pateikiu savo knygoje „Kūno terapija mano gyvenime”.