Kontaktas su kūnu yra labai galingas – jo pagalba mes galime paveikti psichiką ir jausmus.
Tai žmonės yra pastebėję nuo senovės. Laikui bėgant buvo sukurta visa gausybė kūną išlaisvinančių praktikų, viena iš jų – B.E.S.T.
Šios terapijos metu kūnas yra veikiamas įvairiomis manipuliacijomis, kurių metu apčiuopiamos įtampos ir pagal žmogaus verbalinę reakciją sprendžiama ką jos signalizuoja.
B.E.S.T. metodu veikiant kūną yra ardomos neuroninės jungtys, kurios nulemia įprastinę reakciją į išorės dirgiklį. Mano taikomos B.E.S.T. metodikos autorius, žymus praeito šimtmečio gydytojas-kinezeterapeutas ir psichologas Eugenijus Josefas Zujevas dirbo su įvairaus amžiaus žmonių problemomis apsunkinančiomis jų socialinę adaptaciją. Jo sukurta metodika ypatinga tuo, kad labai efektyviai suardo žmogaus kūne esančius blokus susiformavusius streso ir net psichotraumos metu bei keičia kūno atmintį taip grąžindama žmogui pilnavertį gyvenimą. Viena iš jo darbo sričių buvo baleto artistų sveikatos priežiūra reikalaujanti daug sumanumo ir profesionalumo, kadangi tai yra daugiausiai traumų išprovokuojanti choreografijos šaka. Kiekvieną patirtą traumą lydi psichologinis trigeris, kuris, net ir pašalinus fizines traumos pasekmes, išlieka stabilus. Pavyzdžiui, rytoj balerinos laukia premjera, o tądien partneris jos nepagavo. Premjeros metu jos kūnas turi to neprisiminti, todėl taikomi metodai turi būti ypatingai efektyvūs. Po kiek laiko ši metodika pradėta naudoti plačioje visuomenėje.
B.E.S.T. yra tarsi tiltas tarp kūno terapijos ir kūno psichoterapijos.
Šioje metodikoje nėra kliento ar paciento. Žmogus, kuris kreipiasi į kūno terapeutą vadinamas dirbančiuoju, jis yra tiek pat svarbus savo terapijoje kiek ir terapeutas. Dirbančiojo užduotis užsiėmimo metu sekti kas vyksta su jo kūnu ir duoti nuolatinę reflekciją. Taip kūno išlaisvinimui naudojama dirbančiojo, o ne kūno terapeuto energija. Kiekvienas terapeuto prisilietimas yra tikslingas, o atradus skausmingus taškus (energetinius blokus), užduodami taiklūs klausimai apie dabartinę sumaištį žmogaus viduje.Terapeutas yra įgijęs žinias, kokias manipuliacijas naudoti norint atpalaiduoti skausmingus kūno taškus ir pasiekti ryškų dirbančiojo emocinį atsipalaidavimą.
Daugeliui žmonių pirmieji užsiėmimai būna skausmingi, nes atliekamų manipuliacijų metu suaktyvinama kraujotaka ir limfotaka. Žmonės, kurie yra pripratę prie didelio įtampos lygio dažniausiai skausmą jaučia gerai, o tempimų nejaučia. Sunkiais atvejais nejaučia ir skausmo. Kūne pastebimi fiziniai atrofiniai raumenų ir odos pakitimai, dėl ilgalaikio streso žmogaus psichika nustoja reaguoti į subtilius jausmus. Galva ir kūnas praranda ryšį, o vaizdinius sunku apibudinti jausmais.
B.E.S.T. seansai yra gydantis dialogas su pasauliu per kūną. Dažnai žmonės atsikrato žalojančių įpročių ir išsisprendžia rimtas sveikatos problemos.
Į B.E.S.T. specialistą vertą kreiptis pagalbos, kai:
- Prarastas kontaktas su kūnu. Nėra atskirų dalių jautrumo.
- Nuolatinis skausmo ir įtampos jutimas kūne.
- Traumos, dėl kurių yra sutrikdytas judėjimo efektyvumas, ypač reabilitaciniu periodu.
- Koordinacijos, pusiausvyros sutrikimai, problemos su kūno ribų suvokimais (užkliuvimai, susitrenkimai). Nepasitikinti eisena, netinkama laikysena.
- Besikartojančios būsenos „kažką palikau“, „ar išjungiau šviesą/užrakinau duris“.
- Kūno ir psichikos vystimosi sutrikimai tam tikrame amžiuje.
- Emocinis disbalansas. Sunkumas suvaldant ar išreiškiant emocijas.
- Akivaizdus gyvenimo stabilumo nebuvimas.
- Išgyventa prievarta, taip pat ir seksualinė.
- Aštrus emocinis neišgyventas skausmas, netekimo būsena.
- Artimųjų praradimo baimė.
- Profesinis „perdegimas“, chroniško nuovargio sindromas.
- Suvokta arba nesuvokta psichologinė trauma.
- Fizinis arba emocinis savęs nepriėmimas.
- Baimės, psichologiniai sunkumai susiję su pastojimu, gimdymu, gimimu ar vaikų auklėjimu.
- Miego sutrikimai.
- Nemokėjimas ilsėtis, baimė sustoti, nemokėjimas gyventi čia ir dabar.
- Streso būsenos, distresas.
- Nerimas, fobijos, baimės, ypač erdvėje.
- Gyvenimo džiaugsmo praradimas, noras išsilaisvinti iš senų nuostatų ar strategijų.
Rezultatai pasiekiami B.E.S.T. metodika:
- Sumažinamas nerimo lygis, padidinamas atsparumas stresui. Padeda išvystyti įgūdžius, padedančius atstovėti savo poziciją konflikto metu.
- Susitvarko skauduliai ir ligos, subalansuojami apykaitos procesai.
- Pagerinamas miegas.
- Atstatomas emocinis balansas, sustiprėja dėmesingumas ir jautrumas.
- Pagerinamas lankstumas, plastika, laikysena. Atsiranda judėjimo ir eisenos laisvė.
- Geriau sekasi suprasti ir pajausti savo ribas tiek asmeniniame, tiek socialiniame lygmenyje.
- Mokėjimas girdėti ir suprasti savo kūną. Išmokimas susitvarkyti su savo skausmu.
- Savo suvokimų praplėtimas. Senų strategijų, elgesių normų pokyčiai. Žalingų įpročių atsisakymai.
- Visumos, stabilumo, pasitikėjimo savimi ir realybės jausmo atgavimas.
- Psichologinių traumų iškėlimas, praeities priėmimas, naujų vidinių orientyrų, vertybių suvokimas.
- Savęs, savo grožio, tyrumo ir išminties priėmimas. Gebėjimas pajausti savo vidinę jėgą.
Terapija rekomenduojama tiems, kurie nori paimti gyvenimą į savo rankas, išspręsti kūno ir psichikos įtampas. Tuo pagerinant savo, artimųjų ir aplinkinių gyvenimo kokybę.
Labai norėčiau pasinaudoti Jūsų gebėjimais.Paskaita, kurioje teko dalyvauti, paveikė mano mąstymą. Bet kūnas duoda tokius ženklus, kurie man nesuprantami.
Kokia yra seanso kaina ?Ir kaip suderinti laiką. Gyvenu Radviliškyje. Rima
Labas rytas, Rima,
Esu labai dėkinga už Jūsų gražius žodžius. Parašykite man el.paštu: rasa@laimeskamertonas.lt ir susiderinsime individualiai.