Vieni esminių žmonijos klausimų yra apie laimę: kas yra laimė? Kaip tapti laimingu? Dalinuosi savo laimės suvokimu.

Būtinos žinios kiekvienam, norinčiam būti laimingu

Vieni esminių žmonijos klausimų yra apie laimę: kas yra laimė? Kaip tapti laimingu?

Šiuo metu vyksta ypač daug diskusijų ir ginčų atsakant į šitus klausimus. Todėl, noriu pasidalinti savo laimės jausmo atradimais, kurie konkrečiau atsakys kas yra toji laimė ir buvimas laimingu. Aš išskiriu dvi laimės rūšis – socialinę ir egzistencinę laimę. 

Socialinė laimė – komfortiška būtis, geras maistas, galimybė keliauti ir visa, kas susiję su fiziniu kūnu. Ji pasiekama išsiaiškinus savo tikruosius norus ir juos įgyvendinant, tačiau lemiamą įtaką turi asmens finansinė gerovė. Kadangi, finansai tiesiogiai priklauso nuo mokėjimo paskirstyti prioritetus realizuojant savo norus.

Yra vienas „bet“. Liaudies išmintis byloja: „Kas galvoja, kad pinigai gali kažką pakeisti, tiesiog jų niekada neturėjo“.

Šis posakis yra apie socialinės laimės realizaciją ir neišvengiamas egzistencinės laimės paieškas gyvenime. 

Egzistencinė laimė – ėjimas į savo skausmą, jo suvokimas ir užpildymas besąlygine Kristaus meile. Dažnas klausia kodėl Kristaus? Todėl, kad jis, kaip pranašas, grąžina Dieviškos meilės jausmą į žemę, dar dažnai liaudies vadinamą – Kristaus sąmone. Egzistencinė laimė mums suteikia Besąlyginę meilę, kurią mes gauname dovanų už gailestingumą per atjautą. Jos neįmanoma nei suvokti, nei pasiekti meditacijų pagalba. 

Siekdami egzistencinės laimės turime priimti skaudžias gyvenimo pamokas ir susitaikyti su tuo, kad jeigu mūsų sielai reikalingos tam tikros patirtys, gyvenimas mus privers jas įgyti. Svarbu suvokti, kad jos skaudžios todėl, nes jose nėra Besąlyginės meilės, Dieviškos substancijos, kurioje tirpsta skausmas. Tai reiškia, kad mes negalime susitaikyti ir priimti situacijų mūsų gyvenime, nes jos neatitinka mūsų pasaulio paveikslo. Tik skausmui gyjant jaučiame pačią aukščiausią laimės būsena – sielos amžinybės jausmą Dievuje. Todėl nebėkime nuo savo ir kitų žmonių skausmo. Argi mes jį pajaustume, jei jo nebūtų mumyse? Tik priimdami gyvenimo pamokas ir jausdami Besąlyginę meilę gebėsime tinkamai džiaugtis gyvenimu, vertinti fizinius malonumus ir turėsime gerą santykį su materija, nes visos gyvenimiškos situacijos skirtos tam, kad peržvelgtume savo vertybes ir priartėtume prie egzistencinės laimės.

Asociacija: socialinė laimė – orlaivio važiavimas, o egzistencinė – kilimas/skrydis. Kokia nauda iš važiuojančio orlaivio?

1 komentaras apie “Būtinos žinios kiekvienam, norinčiam būti laimingu”

Parašykite komentarą