Fraktalinių piešinių autorė Ieva Mažionytė Lukoic

Fraktaliniai kūriniai. Atsiradimo istorija

Fraktalinio piešimo metodu susidomėjau paskaičiusi B.Paulauskienės knygą “Nusipiešk gyvenimą, kokio nori” ir pabandžiusi nesąmoningai atlikti fraktalinių piešinių ciklą. Pajutusi pokyčius ir susipažinusi su metodo teikiama nauda, nusprendžiau susisiekti su knygos autore ir paprašyti asmeninės analizės. Analizės metu sužavėjo, ganėtinai tikslinga ir gausi informacija apie mane iš nepažįstamo žmogaus. Tai ir buvo paskata prisijungti į naują fraktalinio piešimo grupę bei su metodu susipažinti iš arčiau ir išmokti šio meno. 2020 metais įgijau šio piešimo metodo meistrės diplomą.

Savo kūriniuose naudoju fraktalinio piešimo techniką – piešimą dviem rankomis. Tai viena iš technikų, kurios specifikacija – piešimas kaire ir dešine rankomis vienu metu. Šią techniką pasirinkau dėl to, kad piešiant sunkiau yra įsivaizduojamas bendras, jau nupieštas vaizdas, po pirmųjų linijų abi rankos atsipalaiduoja ir dirba sinchroniškai, todėl rezultatas nustebina. 

Gautas fraktalas yra spalvinamas pieštukais, sąmoningai derinant spalvas, kad piešinyje užsifiksuotų harmonizuojanti būsena, kuri rezonanso būdu įtakoja ir aplinką.

Fraktalinis piešimas man padėjo priartėti prie savęs: susikoncentruoti ties savo mintimis, emocijomis, kitais pojūčiais. Daugiau mano kūrybos darbų rasite čia. 

Parašykite komentarą