Neigiami jausmai skatina keistis. Kaip reaguoti ir tvarkytis su neigiamais jausmais.

Neigiami jausmai skatina keistis

Vienas iš dažniausiai man užduodamų klausimų – kaip realizuoti neigiamus jausmus nesugadinant santykių su aplinkiniais?

Susidūrimas su neigiamais jausmais yra neišvengiamas, kadangi skirtingose aplinkose tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis. Neišvengsite neadekvačių praeivių gatvėje, nesusikalbėjimo situacijų namuose, dažnu atveju teks dirbti su jums nepriimtino charakterio kolegomis ar verslo partneriais.

Neigiami jausmai priklauso nuo mūsų požiūrio į sutiktus žmones.

Svarbu atsiminti, kad kiekviena emocija – tai vidinis energijos užtaisas, tačiau kokį vaidmenį, griaunantį ar kuriantį, ji atliks, priklauso nuo jos judėjimo vektoriaus. Pavyzdžiui, į aplinkinius neišliejama agresija, yra viena stipriausių varomųjų jėgų, impulsas veikti. 

Dažnai pas mane atėjusį žmogų, kuris išgyvena dėl savo perdėtai užspaustos agresijos, tenka raminti ir paaiškinti, kad be šios jėgos mes net neatsistotume nuo kėdės. Dažniausia problema ta, kad žmogus neturi gyvenimo vizijos, norų, nesuvokia savo vertybių ir nežino, kuria kryptimi judėti. Apskritai, nieko gyvenimo nepakeisime, kol nesupyksime ant tos situacijos, kurioje esame! 

Svarbu žinoti. Kai kažkam pasakome taip, turime žinoti, kam pasakėme ne. Tai labai svarbu tam, kad nenusiviltume savo veiksmų rezultatais.

Parašykite komentarą