Trukumai ir netinkamas elgesys. Ju skirtumai santykiuose

Netinkamas elgesys ar trūkumai?

Įvykus tarpusavio konfliktui dažnai tenka girdėti posakį: „Vaikeli, nekreipk dėmesio, visi žmonės turi savo trūkumų. Išsimiegos ir vėl mylės. Aplink tave ant kelių su gėlėmis šliaužios.“

Tai mūsų pokario kartos palikimas, pagal kurį svarbiausia, kad žmogus gali nudirbti ūkio darbus, yra su kuo pratęsti giminę. Taip pat vyravo nuostata:

„Ką Dievulis davė, tą ir kęskime visą gyvenimą“.

Ankščiau skyrybos prilygdavo nevisavertiškumui, dėl jų buvo rizika prarasti darbo vietą. Bet niekas nemokė kaip pasirinkti sau tinkamą partnerį. Gyvenimas užspaustoje neapykantoje, smurtas šeimose padarė nepataisomą žalą vaikams, kurie dabar auklėja jaunąją kartą.

Norėdama suteikti jums įrankius spręsti santykių problemas, dalinuosi, kaip atskirti žmogaus netinkamą elgesį nuo jo trūkumų.

Netinkamas elgesys – tai asmeninių ribų pažeidimo būdai, sąmoningas arba nesąmoningas kito žmogaus menkinimas.

Trūkumai – tai įpročiai, kurie neatitinka visuomenėje priimtų standartų, taisyklių, sėkmingos asmenybės apibrėžimų. Tai yra aplinkiniams tiesiogiai įtakos nedarantis savotiškas išskirtinumas, pavyzdžiui, asmeninės higienos trūkumas, išsiblaškymas, kultūros stoka: čepsėjimas valgant, išmėtyti daiktai ir taip toliau. Mes vieni kitus arba priimame, arba ne. Ir ne mūsų valioje keisti kitą žmogų pagal savo įsivaizdavimus. Tai atspindi posakis: „Jei mylės, tai mylės ir tokį“.

Tad kas gi svarbiausia kuriant ilgalaikius, sėkmingus santykius? Apie ką mums nepapasakojo tėvai? 

Poroje yra svarbiausia vertybės: santykis į save, supančius žmones, bendrą ateitį, egzistenciją. Jei tai sutampa, sąmoningas smurtas yra neįmanomas. O nuoširdūs tarpusavio pokalbiai padeda išsiaiškinti žalingo auklėjimo padarinius. Tuomet dar labiau norisi stengtis vienam dėl kito, kyla noras padirbėti su partnerį dirginančiais trūkumais. Mylimiesiems būna daug lengviau žengti išbandymų kupinais gyvenimo keliais, norisi skleistis pačiomis gražiausiomis spalvomis.

Parašykite komentarą