Žema savivertė ir nepasitikėjimas savimi. Ką turėtume žinoti?

Visų pirma norėčiau išskirti, kad pasitikėjimas savimi ir savivertė nėra tas pats. Savivertė – žmogaus vidinis turinys, paremtas jo paties vertybėmis. Sveikas pasitikėjimas savimi – gebėjimas, remiantis savo saviverte, įveikti baimes ir eiti išsikelto tikslo link.

Jei ateina mintys, kad kažkas nepavyksta, ar negalime kažko padaryti, siūlau susirašyti sąrašą 100 darbų, kuriuos jau mokame atlikti meistriškai.

Dėl gyvenimo tempo ir didelės įtampos dažnai nustojame vertinti tai, ką mokame. Šis pačių sudarytas sąrašas padės suprasti, kad nepasitikėjimas savo jėgomis neturi jokio pagrindo.

Labai svarbu šalia savęs turėti asmenis, kurie jus palaiko. Tada nekils minčių, kad gali nepasisekti. Dažnai mes žinome ką daryti, tačiau pristinga jėgų. O kad jų būtų, būtina karts nuo karto atlikti reviziją savo viduje ir suderinti savo veiksmus ir tikslus su savo vertybėmis. Nebijokime bandyti, klysti ir pasitaisyti. Savivertės auginimas – viso gyvenimo procesas.

Taip pat turėtume žinoti, kad mūsų psichika turi savybę visada užfiksuoti negatyvius momentus. Taip veikia sveikas savisaugos instinktas. Negatyvo metu gauname patirtį, kuri yra svarbi mūsų išgyvenimui.

Pozityvui fiksuoti siūlau kuo dažniau apsirašinėti, o vėliau ir skaitinėti, savo džiaugsmo ir pasiekimų akimirkas, prisiminti visus pojūčius ir emocijas. Nepamiršti šventiškai paminėti sėkmingų veiklos etapų. Pasiektas norimas rezultatas stiprina vidinį pilnatvės jausmą, tuomet jaučiamės laimingi. Taip pildosi žmogaus vidinis turinys ir auga savivertė.

Parašykite komentarą